Zabawki plastyczne

Zabawki plastyczne - wszystkie kategorie

 • Bindeez

  Bindeez znane także jako Beados to po prostu maleńkie kolorowe koraliki, które układamy na specjalnej macie (podstawce) tworząc z nich różne wzory. Produkt miał dość nieszczęśliwy początek, gdyż firma z Chin, która go wymyśliła użyła do produkcji niebezpiecznego plastiku powodującego poważne choroby po połknięciu. Aktualnie produkowane są z bezpieczniejszych materiałów. Przykładowy produkt to Cobi qixels.

 • Ciastolina

  Ciastolina to coś przypominającego wszystkim znaną plastelinę - jest od niej jednak znacznie bardziej plastyczna, ale z drugiej strony po wyschnięciu traci swoje właściwości i twardnieje na zawsze. Składa się z mąki, soli i wody. Oryginalna ciastolina sprzedawana jest przez firmę Hasbro i sprzedawana pod nazwą handlową Play-Doh - co jest wariacją na temat słowa "dough" czyli ciasto.

 • Maty wodne

  Jeśli wasze dzieci bazgrają po ścianach w domu kupcie im matę wodną, na której będą mogły rysować używając zwykłej wody. Najbardziej znaną matą wodną do malowania jest Aquadoodle firmy Dumel.

 • Piankolina

  Piankolina znana także pod nazwą pucholina to kolejny plastyczny materiał przypominający klasyczną plastelinę - przypomina ciastoliną, ale nie wysycha tak szybko jak ona. Pucholina sprzedawana jest w zestawach o różnej wadze w kilku kolorach. Popularne produkty w tej kategorii to Moon Dough firmy Spin Master albo Edulina PlayMais.

 • Piasek kinetyczny

  Do budowy zamków z piasku nie potrzeba już wybierać się na plażę - wystarczy kupić piasek kinetyczny. Taki magiczny piasek (Magic Sand) kupujemy w zestawach o różnej wadze i często z dodatkowymi foremkami. Głównym składnikiem jest zwykły piasek do którego producenci dodali wiążące dodatki polimerowe. Budowle z piasku kinetycznego się nie rozsypują po wyschnięciu.

 • Prace reczne

  W tej kategorii znajdziemy różne produkty, które bawiąc wymagają umiejętności manualnych, na przykład gumki do robienia bransoletek z imitacją krosna, radełkiem i szydełkami.

 • Projektory dziecięce

  To taka sprytna zabawka, gdzie na wysięgniku z żarówką umieszczamy szablon, który jest wyświetlany na podstawce. Teraz wystarczy odrysować lub pomalować - potem można zmazać i zmienić szablon i bawić się od nowa.

 • Stempelki

  Jeśli chcecie aby wasze dziecko wyrosło na urzędnika albo biurokratę koniecznie kupcie mu zestaw pieczątek. Najczęściej mają wzory w kształcie zwierząt, są też takie z literkami i cyframi.

 • Znikopisy

  Znikopis to taka specjalna mata, której powłoka zewnętrzna poprzez nacisk przylega do podłoża jednocześnie uwidaczniając jego kolor co umożliwia tworzenie rysunków a następnie specjalnym suwakiem odklejamy obie warstwy i rysunek znika. Aktualnie dostępne są znikopisy umożliwiające rysowanie w kilku kolorach.

Zobacz podobne