Snowboard

Snowboard to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, albowiem powstała na początku XX w. jednakże popularność zdobyła w latach 60. Sport ten to dobra alternatywa dla narciarstwa. Najważniejszym elementem tego sportu jest charakterystyczna deska, którą przypina się do stóp. W przeciwieństwie do narciarstwa, w snowboardingu używa się tylko jednej deski. Najczęściej spotykane deski wytwarzane są z drewna laminowanego włóknem szklanym. Specjalne zadarcie z przodu deski przeciwdziała zakopywaniu się w miękkim śniegu. Spód deski pokryty jest porowatym tworzywem sztucznym ,który lepiej wchłania smar, dlatego zmniejsza się tarcie deski o śnieg. Każda deska jest zaprojektowana z myślą o użytkowniku, który nie tylko powinien dobrze się bawić w czasie zjazdu, ale także powinien czuć się bezpiecznie. W tym dziale znajdą Państwo nie tylko najlepsze deski, ale również cały osprzęt dla bezpiecznego szosowania po stokach.

Snowboard - wszystkie kategorie

 • Buty snowboardowe
 • Deski snowboardowe
 • Odzież snowboardowa

  Na snowboard nie wystarczy już zwykła zimowa odzież, bo "parapeciarze" uwielbiają się ubierać kolorowo. Ze względów praktycznych ich odzież jest bardzo wytrzymała i wodoodporna. Odzież snowboardowa nie jest tania. Średnia cena spodni to 500 zł, kurtka kosztuje podobnie lub 20% więcej a za rękawice snowboardowe zapłacimy jakieś 250 złotych.

  • Kurtki snowboardowe

   Biorąc pod uwagę aspekty praktyczne, nie ma większych różnic między kurtką narciarską a kurtką snowboardową. Obie powinny posiadać dobre parametry oddychalności oraz wodoodporności. Początkujący dekarze powinni szczególnie patrzeć na parametry związane z przepuszczaniem wody. Przy doborze kurtek snowboardowych w większym stopniu decydują aspekty modowe. Kurtki snowboardowe są bardziej kolorowe od pozostałych kurtek sportowych.

  • Spodnie snowboardowe

   Założona przez maniaków snowboardu amerykańska firma Volcom, co prawda dzisiaj jest znana z odzieży ogólnie, to spodnie snowboardowe Volcom nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Duży wybór spodni na deskę ma też inna amerykańska firma - Burton (sporym zainteresowaniem cieszą się modele Poacher, Cargo, Society, AK). Wszystkie firmy odzieżowe posiadają osobną kolekcję spodni damskich oraz osobną kolekcję spodni męskich.

  • Rękawice snowboardowe

   W produkcji dobryh rękawic snowboardowych celują niemcy. Trzy najbardziej znane marki niemieckie w tym asortymencie to Reusch, Ziener oraz Level, szczególnie jeśli chodzi o rękawice z ochraniaczemi nadgarstków. Znane są również rękawice snowboardowe amerykańskiej firmy Burton, która produkuje cały wachlarz sprzętu do tej dyscypliny sportu.

 • Wiązania snowboardowe

Zobacz podobne