Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała - wszystkie kategorie

Ciekawostki

W pielęgnacji ciała często wykorzystujemy peeling, czyli usuwanie martwego naskórka. Jego historia sięga już starożytnego Egiptu, gdzie stosowano nacieranie ciała winem, wykorzystując działanie kwasu winnego. To był jeden z pierwszych zanotowanych sposobów użycia peelingu chemicznego – dzisiaj na ogół używany peelingu mechanicznego, szczególnie w warunkach domowych. Bardzo modny ostatnio jest peeling kawowy, polegający na masowaniu ciała mieszanką fusów z kawy, oliwki oraz bezzapachowego żelu pod prysznic.

Prawdopodobnie najważniejszym kosmetykiem higieny osobistej zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn są dezodoranty. Aktualnie coraz rzadziej używa się dezodorantów w sprayu, często używane są dezodoranty w sztyfcie, ale zdecydowanie najpopularniejsze są tak zwane dezodoranty w kulce (roll-on). Z popularnych dezodorantów możemy wymienić Vichy, który oprócz działania antyperspiracyjnego, dzięki solom aluminium, działającym bezpośrednio na ujścia gruczołów potowych zmniejsza potliwość. Innym popularnym dezodorantem, również zmniejszającym potliwość jest Etiaxil, producent tego preparatu informuje, że redukuje on w 65 % wydzielanie potu.

Żel do ciała jest gęstszy od balsamów i mleczek do ciała. W tej kategorii stosunkowo popularne ostatnio są EMOLIUM KREMOWY ŻEL DO MYCIA 400ml, MUSTELA ŻEL POPORODOWY DO CIAŁA 200ML, SVR PROVEGOL ŻEL DO MYCIA CIAŁA 1000ml, AURIGA AURIDERM XO ŻEL KREM 75ml